Alanya Danpalon Polikarbonat Sistemler

Danpalon ışıklık çözüm sistemleri, yapıların gerektirdiği farklı işlevleri karşılayabilen çok sayıdaki alternatifiyle çatı ve cephe uygulamalarında sınırsız tasarıma kapılarını açıyor. Ticari, sanayi veya endüstriyel yapılarda, turizm işletmelerinde, konutlarda ve daha pek çok farklı alanda uygulanan Danpalon, kapattığı mekana değer katar. Tıpkı bir kabuk gibi, yapıyı doğanın olumsuz etkilerinden korurken, doğayla ve gün ışığıyla iç içe mekanlar yaratmanızı sağlar.

Yapıları güneş ışınlarının yakıcı ve ultraviyolenin (UV) zararlı radyasyon etkilerinden korumak, aynı zamanda hayatın kaynağı gün ışığının gücünü kullanarak, verimli, ferah ve yaşanılabilir mekânlar elde etmek için tasarlanmıştır. Bu amaçlara yönelik olarak üretilen ve dizayn edilen Danpalon Gün Işığı Sistemleri, üstün darbe dayanımı, kırılmazlık, hafiflik ve yüksek ışık geçirgenliği gibi özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Danpalon Gün Işığı Sistemleri, farklı kalınlık ve renk alternatifleriyle cephe uygulamalarında sınırsız çözümler sunmaktadır. Solid, Dual ve Multicell sistemleriyle, cephe ve çatı uygulamalarında olduğu kadar iç mimariye de çözümler sunan Danpalon Gün Işığı Sistemleri, alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, fabrikalar, otoparklar ve ticari merkezler gibi kullanımı oldukça yoğun alanlarda mükemmel sonuçlar vermektedir.

Cephe uygulamalarında kullanılan birçok malzemeye göre daha hafif olan Danpalon Gün Işığı Sistemleri, yapıya ilave yükler getirmiyor. Montaj aşamasını minimum süreye indiren ve montajın zorluğundan kaynaklanan gecikmelere imkân vermeyen çift tırnaklı kendinden kilitlemeli yapısı sayesinde Danpalon, işçilik ve zaman kaybı yaşatmıyor, oluşabilecek işçilik hatalarını minimuma indirmektedir.

Mükemmel ısı yalıtımı (1.53 W/m2oC) ile birlikte, su ve ses yalıtımı sağlayan Danpalon Sistemi, 23 metreye kadar yekpare olarak üretilebiliyor ve bu sayede geniş atriumlar, markizler ve cepheler sorunsuz olarak geçirebilmektedir. Softlite Etkisi ve Cephe Uygulamaları Danpalon Gün Işığı Sistemleri Softlite özelliğiyle birlikte cephe uygulamalarına farklı bir boyut kazandırıyor. Softlite yani “mat bitiş” diye adlandırılan bu özellik sayesinde güneş ışınlarının “neon etkisi” ortadan kalkmaktadır. Bu sayede özellikle fabrika, kapalı spor salonları, stadyumlar ve alışveriş merkezleri gibi gündüz saatlerinde daha faal olarak kullanılan yapıların iç mekânlarında, güneş ışınlarının göz alan parlama efekti, çalışanları ve bina kullanıcılarını rahatsız etmemektedir.

Hayatın kaynağı olan gün ışığını, zararlı etkilerinden arındırarak yaşam alanlarına davet eden Danpalon Sistemleri, 10 yıl gibi uzun bir süre servis ve garanti sunuyor. Danpalon Gün Işığı Sistemleri, tıpkı bir kabuk gibi yapıyı doğanın olumsuz etkilerinden korurken, doğayla ve gün ışığıyla iç içe mekânlar yaratmayı sağlamaktadır.

Dev spor komplekslerinin eşsiz tasarımları hiç şüphesiz, yaratıcı ve yenilik taraftarı birçok mimarın ortak çalışmasıyla oluyor. Bu tasarımları diğerlerinden farklı kılan unsurlardan biri de büyük açıklıkların hafif taşıyıcı sistemlerle geçilmesine olanak sağlayacak hafif yapı malzemeleri olmasıdır. Danpalon Gün Işığı Sistemleri hafifliği bir özellik olarak sunuyor. Plaka boyları 30 metre uzunluğa kadar üretilebilen ve bu şekilde yerine tatbik edilebilen sistem ile eksiz ve firesiz uygulamalar gerçekleştirilebiliyor.

Birçok projede uygulanan Danpalon Sistemi tasarımcısına sınırsız çözümler sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hafif, yüksek darbe dayanımı ve yangın yaymaz olmasındandır. Danpalon sistemi kullanılarak inşa edilen projeler nefes alan, canlı mekânlara dönüşmektedir

Danpalon Gün Işığı Sistemleri’nin özellikle arena tipi stadyum çatılarında ve cephelerinde kullanılması saha zeminini güneş ışınlarının yakıcı ve ultraviyolenin (UV) zararlı etkisinden koruyarak bu sahalara yapılan yatırımların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Sınırsız renk alternatifleri sunan Danpalon Gün Işığı Sistemleri ile mekanlarda buluna farklı ışık oyunları ve görseller elde etmek son derece zahmetsiz olmaktadır. Levhaların alev almama özelliği sayesinde güvenliği üst düzeye ulaşırmaktadır.

DOĞAL IŞIKTA YAŞAYIN

ENGLİSH
Danpalon skylight solution systems open unlimited design doors in roof and façade applications with numerous alternatives that can meet the different functions required by the structures. Danpalon, which is applied in commercial, industrial or industrial structures, tourism enterprises, residential areas and many other areas, adds value to the closed space. Just like a crust, while protecting nature from the adverse effects of nature, it allows you to create interiors with nature and daylight.

Its purpose is to protect sunlight from the effects of burning and ultraviolet (UV) harmful radiation, while at the same time using the power of daylight to create efficient, spacious and livable spaces. Danpalon daylight systems, which are produced and designed for these purposes, have features such as superior impact resistance, unbreakable, lightness and high light transmittance.

Danpalon Day Light Systems offer unlimited solutions in façade applications with different thickness and color alternatives. With its Solid, Dual and Multicell systems, Danpalon Daylight Systems, which provides solutions for interior architecture as well as facade and roof applications, provides excellent results in very busy areas such as shopping malls, sports complexes, factories, parking lots and commercial centers.

Danpalon Day Light Systems, which are lighter than most materials used in facade applications, do not add additional loads to the structure. Due to its self-locking structure with a double-clawed self-locking structure that reduces the installation time to a minimum and does not allow for delays due to the difficulty of mounting, Danpalon minimizes workmanship mistakes and minimizes workmanship and waste of time.

With excellent thermal insulation (1.53 W / m2oC), the Danpalon System provides water and sound isolation, can be produced up to 23 meters in one piece, and it can pass wide atrium, marquises and facades without problems. Softlite Effect and Facade Applications Danpalon Daylight Systems together with the Softlite feature gives a different dimension to facade applications. Thanks to this feature called softlite, "matte finish", the "neon effect" of the sun rays is getting out of the way. In this respect, the glare effect of the sun rays does not disturb the employees and the building users especially in the interior spaces of the structures which are used more actively during the daytime hours such as the factory, indoor sports halls, stadiums and shopping centers.

Danpalon Systems, which invites the daylight, which is the source of life, to the living spaces by removing harmful effects, offers service and guarantee for a long period like 10 years. Danpalon Day Light Systems provide the creation of interiors with nature and daylight, while preserving the negative effects of nature like a shell.

The unique designs of giant sports complexes are undoubtedly due to the collaborative work of many creative and innovative architects. One of the differentiating elements of these designs is lightweight construction materials that allow large openings to pass through lightweight systems. Danpalon Day Light Systems offers as a feature of lightness. The plate can be produced up to 30 meters in length and can be applied with or without the system which can be applied instead.

The Danpalon System, applied in many projects, offers unlimited solutions to the designer. The most important of these is the lightweight, high impact resistance and fireproofing. The projects built using the Danpalon system are transformed into breathing, living spaces

The use of Danpalon Daylight Systems, especially in the arena type stadium roofs and facades, protects the field ground from the harmful effects of sunlight and ultraviolet (UV) rays, thus ensuring long-lasting investment in these areas.

With Danpalon Daylight Systems offering unlimited color alternatives, it is extremely effortless to find different light games and visuals in the room. The safety of the plates is reached to a high level thanks to the non-flammability properties of the plates.
Contact to CELİK METAL ALANYA COMPANY FOR ALL OF YOUR WİSHES

LIVING IN NATURAL LIGHT